Cydia ile Kurulan Programları Bilgisayardan Silmek

Paylaş
 

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda yine JailBreak‘ li bir iPhone telefonumuza Cydia aracılığıyla kurulan tweakleri veya temaları bilgisayardan kaldırmayı öğreneceğiz. Telefon varken neden bilgisayardan kaldırıyoruz derseniz sizin başınıza kurduğunuz bir tweak ya da tema yüzünden telefonunuzun açılmaması veya işlem yapamaması gibi bir sorun gelmemiştir 🙂 Tabi haliyle telefon açılmayınca ve işlem yapmayınca Cydia programına telefondan ulaşamadığımız için bilgisayar üzerinden kurmuş olduğumuz programları silmemiz gerekecektir.

Şimdi ilk olarak bilgisayarımıza iFunbox programını indirmemiz gerekecektir. Buradan programın son sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Son sürümü indirdikten sonra indirmiş olduğumuz rar dosyasını açıyoruz ve programımızı çalıştırıyoruz. Sorunlu telefonumuzu bilgisayarımıza USB kablo yardımı ile bağlıyoruz. Programımızın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Karşımıza gelen pencerede sol üst tarafta bulunan Dosya Tarayıcı sekmesine tıklıyoruz. Sekmeye tıkladıktan sonra sol tarafta bulunan menülerden alttan 2. olan Raw dosya sistemi tıklıyoruz ve /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries dizinine gidiyoruz. Bu dizinde Cydia ile kurduğunuz deb dosyaları yer almakta. Size sorun yaratan programın .plist ve .dylib dosyalarını siliyoruz. Dosyaları sildikten sonra telefonunuzu yeniden başlattığınızda telefonunuz sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Olurda sorunlu programın dosyalarını bulamazsanız Search bölümüne sorunlu programın adını yazarak programla ilgili bulduğunuz tüm dosyaları silebilirsiniz. Aman dikkat sadece sorunlu programla ilgili dosyaları silin!

Evet arkadaşlar bilgisayardan program silmek bu kadar basit 🙂 Kolay gelsin..

Bu yazı 155 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Kredi hakkında bilgi alanı ismin anlamı bul