Bildirimler
Şu anda, yeni bir bildirim mevcut değil!

Yeni bildirim olduğu zaman tam olarak burada karşına çıkacak.

3 dakika okunma süresi

0 yorum

97

Bilgisayar Programcılığı Staj Dosyası

Evet arkadaşlar, üniversitenin ilk sınıfını bitirdikten sonra staj mevzusu vardır başa bela bilenler bilir. 🙂 En kötü yanı da 1 ya da 2 ay(Üniversiteye göre değişmektedir süreç.) çalışıyorsun para vermiyorlar size. Staj neyse ne günler gelip geçiyor ama bir de staj dosyası denen illet başa bela. Her gün sanki farklı birşeyler yapıyormuşuz gibi yalandan staj […]

BSoylu

2 yıl önce

Bilgisayar Programcılığı Staj Dosyası

Evet arkadaşlar, üniversitenin ilk sınıfını bitirdikten sonra staj mevzusu vardır başa bela bilenler bilir. 🙂 En kötü yanı da 1 ya da 2 ay(Üniversiteye göre değişmektedir süreç.) çalışıyorsun para vermiyorlar size. Staj neyse ne günler gelip geçiyor ama bir de staj dosyası denen illet başa bela. Her gün sanki farklı birşeyler yapıyormuşuz gibi yalandan staj dosyasını dolduruyoruz. Hem de kriterleri var hee. Yok kısa olmayacak detaylı detaylı yazacaksın falan fıstık. Arkadaşım staj bu 40 gün staj yapıyorsun 40 günün 30 günü zaten aynı işi yapıyorsun. Saçmalık kısacası.Ben üniversite stajımı daha önce lise stajımı yaptığım yerde yaptım. O yüzden alışmam pek zaman almadı lise stajının üzerinden 1 sene geçmeden staj yaptığım firmaya tekrar staja başladım. Zaman çabuk geçti zaten çalışanlar ile daha önceden tanıştığım için zaman su gibi geçip geçti. Tabi staj günlerinde koşuşturduk boş durmadık 🙂 Bazen azar işittik bazen takdir edildik. Ama hiçbir zaman verilen görevi yerine getirmemezlik yapmadım. Neyse dostlar damara bağlamayalım 😀


İşin özü bu üniversite stajı güzel birşey ama staj yaptığınız firmaya göre farklılık gösterebilir. Ben stajımı Metro Cash & Carry firmasında yaptım. İş hayatına bu firma sayesinde atıldım ve çok faydasını gördüm.

Siz de staj yapıyor ve ya yapacaksanız size tavsiyem staj bitsin diye staj yapmayın. Yanında bulunduğunuz müdürünüz, abiniz veya usta öğreticinizden ne kadar bilgi kaparsanız sizin yararınıza olur. Severek ve isteyerek yapın lan stajınızı!

O kadar okudunuz yazdıklarımı sizi boş çevirmek olmaz 🙂 Size staj dosyama el ile yazdığım yazıların Word halini hediye ediyorum. Değerinizi bilin 🙂 Toplam 46 sayfa her güne ayrı ayrı konular yazıldı. Tarihleri kendinize göre ayarlamayı unutmayın. Aşağıdan direk olarak indirebilirsiniz. Kendinize iyi bakın diyorum dosyaya yazacak olan arkadaşlara kolay gelsin diyorum!

Ek olarak bilgisayar programcılığı son sınıflar için bitirme projelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ek olarak Bilişim Teknolojileri 12. Sınıflar için staj defterine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir teşekkürü çok görmeyin, selametle…

İndir “Staj Defteri”

StajDosyasi.zip – 115 defa indirildi – 86,87 KB
Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?