The Last Ship – Savaş Gemisinde Çalışmak

Paylaş
 

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda The Last Ship dizisinden bahsedeceğim. Çoğu arkadaşımız Deniz Kuvvetlerinde Bahriyeli olmak için yoğun çaba içerisinde bilgi araştırması yapıyor. Bahriyeli nasıl olurum? Çalışma şartları ne? Savaş gemisinde çalışmak kolay mı? sorularına cevap arıyor.

Savaş Gemisinde Çalışmak Kolay mı?

Evet arkadaşlar savaş gemisinde çalışmak kolay gibi gözükse de zor. Savaş gemisinde çalışmak nasıl oluyor? Savaş gemisinde günler nasıl geçiyor? sorularının cevabını bahriyeli olmadan önce The Last Ship dizisinden öğrenebilirsiniz. Dizinin tüm bölümleri gerçek savaş gemisinde çekilmektedir.

The Last Ship dizisi 2014 yılında Amerikan yapımı televizyon dizisidir. Toplam 5 sezondan oluşmaktadır. Dizinin konusu 1988 yılında William Brinkley tarafından yazılan aynı isimli romana dayanmaktadır. Dizinin içeriğine ait kısa bir bilgilendirmeyi aşağıya ekliyorum.

Başta 4 aylık bir görev için kutuplara gidecek olan Nathan James mürettebatı yanlarında sözde kuşlarla ilgili bir araştırma yapacak olan virologlar Rachel Scott ve Quncy Tophet ile yola çıkarlar. 4 ay iletişim yasağı uygulanmıştır. Virologlar kutupta çalışma yaparken Rusların saldırısına uğramıştır. Ele geçirilen bir Rus asker kaptan Chandler’a tedaviden söz eder. Bu durumda her şeyi söylemek zorunda kalan Dr.Scott onlara 4 ay önce Mısırda ortaya çıkan ve onların gemide olduğu sıralarda dünyanın %80’ini yok eden virüsten bahseder. Kutuplarda virüsün ilk halinin bulabileceklerini sandığı için geldiklerini söyler. Bu araştırmadan Amerikan hükûmetinin de haberi vardır. Artık dünya için tek umut Amerika’nın kalan son savaş gemisi Nathan James ve Dr.Scott olmuştur. Dr.Scott gemide kurulan laboratuvarda virüsün aşısını bulmaya çalışırken gemi mürettebatı da aşıyı ele geçirmek isteyen düşmanlarla mücadele etmektedir.

Şahsen ben 4-5 defa izleyip bitirdim 🙂 Baya heyecanlı geçiyor. Net tavsiye ediyorum. Aşağıya da fragmanını ekliyorum. Dizi ile alakalı yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. İyi günlerrrrr!

The Last Ship Fragmanı
Bu yazı 1729 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

REKLAM
Kredi hakkında bilgi alanı ismin anlamı bul