Bildirimler
Şu anda, yeni bir bildirim mevcut değil!

Yeni bildirim olduğu zaman tam olarak burada karşına çıkacak.

3 dakika okunma süresi

0 yorum

26

İnstagram Veri İndirme Nasıl Yapılır?

İçindekilerWebsitesi üzerinden nasıl veri indirme talebi oluşturulur?Mobil uygulamada nasıl veri indirme talebi oluşturulur?Merhaba arkadaşlar bu yazımızda herkesin aktif olarak kullandığı instagramdan bilgilerinizi nasıl indirebileceğimizi öğreneceğiz. Çoğu instagram kullanıcısı instagram verilerini kontrol edebileceğini bilmiyor. Ya da biryerlerden duyuyor ama nasıl yapılacağını bilmiyor. Adım adım instagram verilerini nasıl kontrol edeceğiz nasıl indirme işlemi yapacağız hep beraber bakalım. […]

BSoylu

1 yıl önce

İnstagram Veri İndirme Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda herkesin aktif olarak kullandığı instagramdan bilgilerinizi nasıl indirebileceğimizi öğreneceğiz. Çoğu instagram kullanıcısı instagram verilerini kontrol edebileceğini bilmiyor. Ya da biryerlerden duyuyor ama nasıl yapılacağını bilmiyor. Adım adım instagram verilerini nasıl kontrol edeceğiz nasıl indirme işlemi yapacağız hep beraber bakalım.

İnstagram verilerini indirebilmeniz için öncelikle instagram hesabınızın şifresini bilmeniz gerekmektedir. Aha şifremi unuttum hemen halledeyim diyecek olursanız sizin için instagram şifrenizi sıfırlayama linkini buraya koyuyorum tıklayarak ulaşabilirsiniz. Websitesi ve mobil uygulama üzerinden instagram verilerini indirme nasıl yapılır ayrı ayrı göstereceğim.

Websitesi üzerinden nasıl veri indirme talebi oluşturulur?

Şifre işleminizi de hallettikten sonra ilk olarak websitesi üzerinden instagram verilerini indirme talebi oluşturmayı ele alalım kestirmeden buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Ya da websitesi aracılığı ile giriş yaptıktan sonra sol alt tarafta bulunan Daha Fazla butonuna tıkladıktan sonra açılan menüden Hareketlerin seçeneğine tıklayın.

Tıkladıktan sonra Hareketlerin başlıklı bir sayfaya ulaşacaksınız. Bilgilerinin Bir Kopyasını Al başlığı altında da verilerin toplanması sonrasında dosyanızı indirebileceğiz bir linkin bulunduğu e-postayı size gönderebilecekleri bir e-posta adresinizi yazmanızı istiyorlar. E-posta kutucuğunun hemen altında yer alan Bilgi Formatı kısmında bilgilerinizi HTML veya JSON formatında indirebileceğiniz seçenekleri size sunuyor. Seçiminizi yaptıktan sonra ileri butonuna tıkladıktan sonra sizden şifrenizi yazmanızı isteyecek.

Şifrenizi yazıp İndirme Talep Et butonuna tıkladıktan sonra aşağıda ki mesaj ile talebinizin alındığını size bildirecek.

Bilgilerini içeren bir dosya oluşturmaya başladık ve hazır olduğunda 
bsoylu@bsoylu.com adresine bir bağlantı göndereceğiz.
Bu bilgileri toplamamız ve sana göndermemiz 14 günü bulabilir.

Mobil uygulamada nasıl veri indirme talebi oluşturulur?

Şimdi sıra geldi mobil uygulama üzerinden instagram verilerini nasıl indireceğiz sorusunun cevabına. İlk olarak İnstagram uygulamamızı açıyoruz. Sağ alt tarafta bulunan profil resminize tıklayarak profilinize geliyorsunuz. Daha sonra sağ üst tarafta bulunan yatay 3 çizgiye tıklıyorsunuz. Açılan seçeneklerden Hareketlerin seçeneğine tıklıyorsunuz.

Açılan pencere de en altta yer alan Bilgileri İndir seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra e-posta adresimizi yazıp İndirme Talep Et butonuna tıklayarak devam ediyoruz. Hesap şifremizi girdikten sonra instagram veri indirme talebini başarı ile tamamlamış oluyorsunuz.

He aklıma gelmişken şunu da belirteyim 🙂 İnstagram üstüste veri indirme talebinde bulunmanıza izin vermiyor. Sadece 4 günde bir indirme talebinde bulunabilirsiniz. Onu da güzel bir uyarı mesajı ile size yandaki gibi bildiriyor zaten 🙂

Evet arkadaşlar instagramdan veri indirme işlemi nasıl yapılır cevabını detaylı olarak gördük. Bir sonra ki yazımızda indirdiğimiz veri dosyasında ne var ne yok inceleriz 🙂 Görüşmek üzere…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?