LiveTV Dolandırıcılığı

Paylaş
 

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda başıma gelen bir dolandırıcılık olayını konu alacağız. Yazı başlığında belirttiğim dolandırıcılar sizi haberiniz olmadan dolandırıyorlar 🙂 Peki bunu nasıl yapıyorlar? Cep telefonunuz ile internette gezerken karşınıza çıkan pop-up sayfaları veya bir video izlemeye çalıştığınızda videoyu izlemek için tıklayınız gibi butonlara tıkladığınızda sizden habersiz olarak faturanıza ek olarak aylık 56 TL gibi ek bir ücret yansımaktadır. Ve 56 TL’ yi haftalık 14 TL olarak keseceğinin bilgisini de vermeden geçmiyor.

Bana ilk mesaj geldiğinde takmamıştım. İnanmamıştım. Çünkü üyelik için herhangi bir başvuru yapmamış, talep etmemiştim. Ancak daha sonra Turkcell bilgilendirme mesajı geldi ve güncel faturamın 14 TL fazla olduğunu gördüğümde bayaa bir şaşırmış ve kendimi Turkcell uygulamasını açıp güncel fatura tutarımı kontrol ederken buldum 🙂 Ve gelen bilgilendirme mesajı gerçekmiş faturam 14 TL gibi bir ücret fazlalığı vardı. Hemen Turkcell’ in web sitesine bilgilerimle giriş yaptım ve Gencaver ile görüşmeye başladım. Tabi ilk önce fatura detaylarıma baktığımda özel servis ücreti olarak 14 TL kesilmiş. Gencavere sordum bilmem ne video servisine üye olmuşsun dedi. Tabi anında ben herhangi bir servise üye olmadım dedim ve tekrar kontrol ettikten sonra bizim yapabileceğimiz birşey yok biz aracıyız dedi. Şaka gibi 🙂 İptal edin benim üyeliğimi dediğimde servisin telefon numarasını verip telefon ile görüşüp üyeliğinizi iptal edebilirsiniz dedi. Başka bir yolu yok mu bunun diye sorduğunuzda 6670′ e iptal video yazıp gönderin diyor. Bu şekilde gönderiyorsunuz ancak servis sizden 1 haftalık ücreti yani 14 TL yi aldığı için üyeliğiniz iptal edilmiştir bu tarihe kadar servisimizi kullanma hakkınız vardır gibisinden bilgilendirme mesajı atıyor. Şaka gibi ama gerçek!

Gencavere tekrar döndüm yok mu bundan bir kurtuluş? Sürekli üye olup olup duracağız mı dedim. Hattınızı bu şekilde internet isteklerine karşı kapatabilirim dedi. Hemen kapat! dedim. İşlemi yaptıktan sonra kapatıldığının bilgisini verdi ve konuşmayı sonlandırdım.

Yani arkadaşlar, göz göre göre dolandırıcılık yapılıyor ve operatörler biz bir şey yapamıyoruz diyorlar. Böyle bir dolandırıcılığa maruz kalmamak için hattınızı internetten gelen isteklere karşı engellettirin. Bunu biryerlere mesaj atıp yapılamıyormuş, gencaver bana bu şekilde söyledi. Turkcell kullananlar Turkcell web sitesine girip gencaver ile görüşüp kapattırsınlar 🙂 Diğer operatörlerde nasıl kapatılabilir bilmiyorum. Müşteri hizmetleriyle görüşüp bizleri de bilgilendirirse sevinirim 🙂

Sağlıcakla kalın, iyi akşamlar.

Bu yazı 174 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Kredi hakkında bilgi alanı ismin anlamı bul