Bildirimler
Şu anda, yeni bir bildirim mevcut değil!

Yeni bildirim olduğu zaman tam olarak burada karşına çıkacak.

3 dakika okunma süresi

0 yorum

27

iPhone Yazı Tipi Değiştirme

Merhaba arkadaşlar, bu yazımız da kodlama yapmayacağız 🙂 Ne yazdın o zaman ne yapacağız diyorsanız eğer elinizde bulunan iPhone telefonunuzun yazı tipini yani fontunu değiştirmeyi öğreneceğiz. Tabi bunun için telefonunuzun JailBreak ‘ li olması gerekmektedir. İlk olarak şunu belirteyim jailbreak li telefonunuzun yazı tipini değiştirmek için bir çok yöntem mevcuttur. Ancak bir işlevsellik, kullanabilirlik ve […]

BSoylu

2 yıl önce

iPhone Yazı Tipi Değiştirme

Merhaba arkadaşlar, bu yazımız da kodlama yapmayacağız 🙂 Ne yazdın o zaman ne yapacağız diyorsanız eğer elinizde bulunan iPhone telefonunuzun yazı tipini yani fontunu değiştirmeyi öğreneceğiz. Tabi bunun için telefonunuzun JailBreak ‘ li olması gerekmektedir. İlk olarak şunu belirteyim jailbreak li telefonunuzun yazı tipini değiştirmek için bir çok yöntem mevcuttur. Ancak bir işlevsellik, kullanabilirlik ve sıkıntı çıkarmaması nedeni ile BytaFont 2 uygulamasını kullanacağız.

İlk olarak Cydia ‘ da BytaFont uygulamasını arayıp indiriyoruz. İndirme ve kurma işlemi tamamlandıktan sonra ekranınıza gelen kısa yol ile BytaFont 2 uygulamasına giriş yapıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda yazı tiplerinin özelliklerine göre ayrılan menüler bulunmakta. İsterseniz ekranda bulunan reklamın altında ki arama bölümünden istediğiniz yazı tipinin adını yazarak yazı tipini bulabilirsiniz.

Benim iPhone 6 telefonumda kullanmış olduğum yazı tipi Galette‘ dir. Arama bölümüne Galette yazarak yazı tipini arıyoruz. Ve çıkan sonuca tıklıyoruz. Karşımıza yazı tipini denemek için metin kutusu gelmektedir. Buraya istediğinizi yazarak yazı tipini deneyebilirsiniz. Yazı tipini beğendiyseniz ekranı biraz aşağıya indirdikten sonra çıkan butonlardan (mavi olan) View on Cydia(Swap Mode) butona basıyoruz.

Butona bastıktan sonra bizi Cydia programına yönlendiriyor ve yazı tipini indirme işlemini başlatıyoruz. Cydia aracılığı ile yazı fontumuzu indirdikten sonra tekrar BytaFont 2 uygulamasına geçiyoruz. Burada aşağıda listelenen menülerden Swap Mode menüsüne tıklıyoruz. Karşımıza çıkan menüden Basic başlığına tıklıyoruz ve indirdiğimiz Galette yazı tipini seçiyoruz ve telefonumuz yeniden başlatılıyor. Ve telefon açıldığında yazı tipini değiştirme işlemi tamamlanmış oluyor 🙂 Swap Mode sayfasında karşımıza gelen Advanced seçeneği ise Kamera, Klavye ve Sistem için ayrı ayrı yazı tipleri seçmenizi sağlıyor.

Ayrıca telefonun kendi yazı tipine dönmek isterseniz Basic seçeneği içerisinde bulunan Restore BytaFont Backup seçeneği ile telefonunuzun kendi yazı tipine dönebilirsiniz. Evet arkadaşlar iPhone telefonunuzun yazı tipini değiştirmek bu kadar kolay 🙂 Yazdıklarım iPhone 6‘ ya göre yazıldı. Diğer modellerde menüler de farklılık gösterir mi bilmiyorum herhangi bir sorun yaşarsanız bana yazabilirsiniz. Hadi kolay gelsin..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?