C# Market Otomasyonu Projesi

Paylaş
 

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda C# ile geliştirilebilir market otomasyonu projesine göz atacağız. Üniversite de okuyan arkadaşlar bilir ki üniversitenin son senesinde bitirme projesi laneti vardır 🙂 Kim ne yapacak diye fikir kavgaları fırtınaları ortalığı karıştırır. Asıl olan aslında sizin bir şekilde birşeyler yapabildiğinizi göstermek. Üniversite de okuyan Kutay adında bir kardeşim isteği üzerine C# ile minik bir market otomasyonu bitirme projesi yaptık.

Market Otomasyonu AnaSayfası

Hocasının isteğine göre veritabanı olarak SQL kullandık. Zaten aşağıya kaynak kodlarını ekleyeceğim için siz access veritabanına çevirebilirsiniz diye düşünüyorum 🙂 Market otomasyonu projesinde amacımız ürün ayarları altında ürün eklemek, ürün güncellemek ve ürün silmek. Bir de sipariş ekranı oluşturduk. Burada barkodunu okuttuğumuz ya da el ile barkodunu girdiğimiz ürünü sepete ekleyip fişi keserek bir sipariş kayıdı oluşturduk.

Ana ekranda bulunan Kasa Hareketleri bölümünden tarih tarih oluşturulan siparişleri listeleyip listelenen siparişleri çift tıklayarak detaylarını görmeyi sağladık. Ek olarak siparişi silmek için de bir buton koyduk.

Yani aslında gözükenin aksine arka tarafta yazılan kod parçacıkları aynı. Ekleme, silme ve güncelleme işlemlerini yaptık. Görsellikte size kalmış nasıl isterseniz o şekilde görselleştirin.

Diğer olayda hayal dünyanız tabi ki. C# ile yazmış olduğumuz market otomasyonu projesini hayal gücünüze bağlı olaraktan ekstra özellikler ekleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz güncellemeleri ve ekstra özellikleri yorum olarak bizimle paylaşabilir bitirme projesi arayışında olan arkadaşlar için bir güzellik yapabilirsin 🙂

Evet arkadaşlar C# ile Market Otomasyonu projesinin ekran görüntülerini aşağıya ekliyorum. Öneri ve görüşlerinizi yorum olarak veya sosyal medya üzerinden benimle paylaşmayı unutmayın 🙂 Herkese bol kodlamalı günler. Görüşmek üzere.

MarketOtomasyonu.zip Dosyasını İndir

Bu yazı 369 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

REKLAM
Kredi hakkında bilgi alanı ismin anlamı bul