Bildirimler
Şu anda, yeni bir bildirim mevcut değil!

Yeni bildirim olduğu zaman tam olarak burada karşına çıkacak.

3 dakika okunma süresi

0 yorum

22

Ajanda Konya

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda üniversite zamanında yapmış olduğum Ajanda Konya adlı ajanda projesini size tanıtacağım ve en önemlisi kaynak kodlarını sizinle paylaşacağım 🙂 Neden Konya diyebilirsiniz. Ders hocamızın Konya’ lı olmasından yola çıkarak göze girme amaçlı projeye Ajanda Konya adını verdik 🙂 Proje tabanlı uygulama modelinden yola çıkılarak oluşturulmuş bu çalışmada; web sitesini kullanan kullanıcıların […]

BSoylu

2 yıl önce

Ajanda Konya

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda üniversite zamanında yapmış olduğum Ajanda Konya adlı ajanda projesini size tanıtacağım ve en önemlisi kaynak kodlarını sizinle paylaşacağım 🙂 Neden Konya diyebilirsiniz. Ders hocamızın Konya’ lı olmasından yola çıkarak göze girme amaçlı projeye Ajanda Konya adını verdik 🙂

Proje tabanlı uygulama modelinden yola çıkılarak oluşturulmuş bu çalışmada; web sitesini kullanan kullanıcıların ileri tarihli etkinliklerini ve duyurularını hatırlatılması amaçlanmıştır. Program sahibi programa istediği kadar kullanıcı tanımlayabilir, tanımladığı kullanıcıları görebilir, istediği kullanıcının bilgilerini düzenleyebilir ve silebilir.

Tanımlanan kullanıcılar Ajanda Konya’ ya giriş yaparak istediği kadar etkinlik ve duyuru ekleyebilir, eklenen verileri düzenleyebilir ve aynı zamanda silebilir. Çalışmanın program kod yazılımı kısmında; Microsoft Visual Studio 2010 editörü ve C#(C Sharp) programlama dili, veritabanı kısmında; Microsoft Ofis 2010 Access programı kullanılmıştır.

Ajanda Konya’ ya giriş yapıldığında sistemi giriş yapılmamışsa giriş yapılması istenmektedir. Sisteme giriş sayfasında sisteme kayıtlı mail adresi ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Sisteme başarı ile giriş yapıldıktan sonra sistem otomatik olarak ana sayfaya yönlendirmektedir. Ana sayfada eklenen duyurular bulunmaktadır. Duyuru başlığına tıklandığında duyuru detayı sayfası açılmaktadır. Menü de bulunan “TAKVİM” seçeneğinin altında bulunan menüden “BUGÜN” seçeneği ile bugüne eklenmiş etkinlikleri, “BU HAFTA” seçeneği ile haftanın 7 gününe eklenmiş etkinlikleri ve “BU AY” seçeneği ile şimdiki aya eklenmiş olan etkinlikleri göstermektedir. Menü de bulunan bir diğer seçenek olan “DOLU GÜNLER” seçeneği ile bulunduğunuz ayda günlerin doluluk oranlarına grafik şeklinde göstermektedir. “YÖNETİCİ AYARLARI” sayfası da sisteme yeni yönetici tanımlama ve tanımlanan yöneticileri kontrol etmeye yaramaktadır. “TAKVİM AYARLARI” menüsünden takvime belirli tarih saatte başlayan ve belirli tarih saatte biten bir hatırlatma etkinliği ekleyebilinmektedir.

Ayrıca hatırlatmanın önem durumuna göre renklendirme yapılmaktadır. Menünün son seçeneği olan “ANASAYFA AYARLARI” kullanıcı giriş yaptığında yönlendirildiği anasayfada görülmesini istediği duyuru gibi direk görülmesini istediği haberleri anasayfaya eklebilir ve düzenlemesi yapılabilmektedir. Web sitesinde bulunan her sayfada giriş kontrolü yapılmaktadır. Giriş yapılmadıysa “Giris.aspx” sayfasına yönlendirme yapılmaktadır.

Üniversite zamanı bu kadar oluyormuş 😀 Klasör içerisinde YouWebIt uygulamasından direk projeyi çalıştırabilirsiniz. YouWebIt ne yahu diye sormayın 🙂 Burada ki yazımda anlatmıştım göz atabilirsiniz.

Öneri ve görüşlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz. Projenin kaynak kodlarını aşağıdan indirebilirsiniz. Bol kodlamalı günler 🙂

İndir “Ajanda Konya”

AjandaKonya.zip – 11 defa indirildi – 1,42 MB
Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı, ilk yorumu sen yapmak ister misin?